FSMVÜ | Yayınevi
 
FATİH SULTAN MEHMET VAKIF
ÜNİVERSİTESİ YAYINLARI

    
Hakkımızda

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Yayınları, yayın hayatına Doç. Dr. Türkân Alvan tarafından kaleme alınan “Said Paşa İmamı Hasan Rıza Efendi” isimli kitap ile başlamıştır. Sonrasında, Türkiye yayın haklarını Birleşik Arap Emirlikleri'nden aldığı, “Silsiletü'l-Lisan/Arapça Dil Serisi” kitapları ile adından söz ettirmiştir. Arapça Dil Serisi kitapları kısa sürede, birçok eğitim kurumunda Arapça hazırlık ders kitabı olarak okutulmaya başlanmış ve bugüne kadar 500.000’i aşkın baskı adedi ile alanında öncü dil serilerinden olmuştur.

Yayınevimiz, ilerleyen yıllar boyunca özellikle Üniversitemiz akademisyenlerinin çalışmalarına yer vererek, hem kendilerine destek vermek hem de ülkemizin bilimsel ve entelektüel gelişimine katkıda bulunmak amacıyla çalışmalarını sürdürmüştür.

Yayınevimiz "ulusal" kategoride yayın yapmaktadır. Yayın politikamız, Üniversitemizin misyonu, vizyonu ve değerleri doğrultusunda belirlenmiştir. Hedeflerimiz arasında, Üniversitemiz akademisyenlerinin çalışmalarına destek verme, özgün ve tarafsız yayıncılık anlayışıyla bilim ve sanat dünyasına katkıda bulunma, Üniversitemizin akademik saygınlığını ve yıllık yayın sayısını arttırma, benzer üniversite yayınevleri arasında görünürlüğü arttırma yer almaktadır. Bu kapsamda, politikamız üniversite akademisyenlerinin ve araştırmacıların çalışmalarını okuyuculara sunarak, medeniyet değerlerimiz ışığında bilim ve sanat dünyasına özgün katkılar sağlama amacıyla oluşturulmuştur.